+90 (212) 236 76 96
Göçek Yacht Charters

Joy Tekne Organizasyon

+90 (212) 236 76 96   |   0555 616 96 96   |   0532 152 68 96        

İSLAMİ TEKNEDE DÜĞÜN HİZMETİ

 

İslami teknede düğün hizmeti muhafazakar aileler için özel olarak düzenlenen ve ülkemizde oldukça fazla tercih edilen konseptlerden biridir. İslami düğünde çift giriş yapacağı zaman ilahi, dua ve salavatlar okunur. İlahi okunup okunmaması çiftin isteğine bağlıdır. Yalnızca salavat ve dua eşliğinde de çift giriş yapabilir. Düğün için kaç kişi katılım sağlayacaksa teknenin boyutu buna göre seçilir.

Bu sebeple düğün tarihi bildirdikten sonra kaç kişinin geleceği kesin olarak organizatöre bildirilmelidir. Tekne gözlerden uzak olan uygun bir alana demirlenerek düğün organizasyonu gerçekleştirilir. Düğün sahiplerinin isteğine göre haremlik selamlık uygulaması yapılabilir. Düğündeki tüm kararlar çiftin isteğine göre düzenlenir ve uygulanır.

İslami Düğün Organizasyonu

Teknede İslami kurallara uygun olarak düğün yapmak istediğinizde uygun bir tarih belirlemeniz yeterlidir. Saat olarak gündüz vakitlerinde ya da akşam vakitlerinde teknede düğün yapabilirsiniz. İslami teknede düğün hizmeti yapıldığında takı töreni yapılır.

Takı töreni gerçekleştirilirken anons edilmesi tercih edilmez. Düğün başlarken Kuranı Kerim okunur. İsteğe göre hoca gelebilir ve evlilik ve İslamiyet hakkında konuşma gerçekleştirebilir.

Çiftin isteğine göre semazen gösterisi ya da ilahi grubu gelebilir. Yemekli, yemeksiz seçenekler mevcuttur. Eğer çift yemekli düğün yapmak isterse tüm yemekler İslami kurallara uygun şekilde ve hijyenik bir ortam hazırlanır. Düğünde şarkı çalınmaz. İlahi çalınır ve çift istedikleri ilahileri bildirerek çaldırabilir.

İslami Düğün Nasıl Olmalı?

İslami düğünlerde çiftin isteğine göre oturma düzeni haremlik selamlık olarak düzenlenebilir. Erkekler ve kadınlar için ayrı şekilde tuvalet ve soyunma odası bulunur. İslami teknede düğün hizmeti ibadet gerçekleştirecekler için özel olarak hazırlanmış odalar bulunur.

Tekne gözlerden uzak bir bölgeye demirler ve bu sebeple kadınlar için kıyafet seçmek zor olmaz. Yabancı insanların göremeyeceği bir alan olacağı için istedikleri kıyafetleri giyebilirler.

Düğün İslami kurallara uygun biçimde düzenlenir. Bu konu oldukça hassas olduğundan dolayı profesyonel bir organizatör ile çalışmak sizin için süreci daha hızlı ve stressiz kılar. Sözleşme yapıldıktan sonra düğünde olması gereken her şey organizatör tarafından düşünülür ve size sunulur.

İslami Düğün Organizasyonları

İslami usullere uygun olarak gerçekleştirilecek olan düğünde şarkı çalınmaz. Fakat çift şarkı çalınmasını isterse uygun olan parçalar çalınabilir. İslami teknede düğün hizmeti yapıldığında genel olarak ilahi çalınması yapılır.

Semazen gösterisi istenirse eğer 20 dakika süren gösteriler gerçekleştirilebilir. Davetiye seçerken çiftin istekleri göz önünde bulundurulur. Çift ile görüşmeler yapılır ve daha sonra çiftin aileleri ile de görüşülür.

Takı merasimi düğünde gerçekleştirilir fakat takı töreni sırasında haremlik selamlık uygulanması talep edilirse erkekler ayrı kadınlar ayrı yerde takı takma törenini gerçekleştirirler. Kadın misafirler için servis yapacak olan çalışanların hepsi kadındır. Teknede kadın misafirler yabancı erkekler ile karşılaşma yaşamazlar.

İslami Açıdan Düğün Nasıl Olmalı?

İslami düğünlerde her şey çiftin istekleri göz önünde bulundurularak İslami kurallara uygun şekilde gerçekleştirilir. İslami teknede düğün hizmeti davetiye seçiminden pasta seçimine kadar eksiksiz şekilde hazırlanır.

Çift hangi pastayı tercih ederse o hazırlanır. Düğünde kadınlar eğlenmek isterse düğün bittiğinde erkekler tekneyi terk eder ve yalnızca kadınlar kaldığında eğlence merasimi başlar.

Eğlence sırasında kadınların istedikleri şarkılar çalabilir ve muhteşem deniz manzarası eşliğinde eğlenceli bir akşam geçirmiş olursunuz. Düğün devam ettiği sürece ilahiler de çalmaya devam eder. Düğün devam ederken dans edilmesi pek uygun karşılanmaz. Düğünde her detay çiftin isteklerine göre şekillenir ve profesyonel çalışanlar tarafından hazırlanır.

Faydalı Bağlantılar:

İslami Düğünler
Muhafazakar Tekne Turu
Teknede İslami Düğün Nasıl Yapılır?
Teknede İslami Düğün Fiyatları

 

 

Hızlı Teklif Al