+90 (212) 236 76 96
Göçek Yacht Charters

Joy Tekne Organizasyon

+90 (212) 236 76 96   |   0555 616 96 96   |   0532 152 68 96        

İSLAMİ DÜĞÜNLER

  • Düğün başlangıcında Kuranı Kerim ayeti okunur.

  • Uzman hoca çiftler ile ilgili konuşma gerçekleştirir.

  • Yemekle birlikte ikramlıklar da servis yapılır.

Çift eğer talep ederse düğündeki misafirler ilahiyle ya da İslami değerleri anlatan bir ezgi ile birlikte karşılanır. İslami düğünlerde dikkat edilmesi gereken hususlardan biri yemeklerdir.

Teklif almak ve bize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 
Hızlı Teklif AlWhatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us.

Get Quick QuoteWrite on WhatsApp

Yemek hazırlığı önceden yapılır. Yemekler sıraya konulur ve sırasına uygun olarak servis edilirler. Sıralama yapılacağı zaman evlenecek çiftten görüş alınır. İkram servis edilecekse hangi malzemelerin kullanıldığı ve malzemelerin kalitesi kontrol edilmelidir.

İslami Düğün Organizasyonu

İslam dininde öncelik temizlik olduğu için düğün organizasyonunun yapıldığı yer ve servis edilen yemeklerin temizliğine oldukça önem verilir. İslami düğün organizasyonu yapılacağı zaman hijyen kurallarına uygun hazırlanmak misafirlerin düzgün şekilde ağırlanması için de önemlidir. Düğüne gelen misafirlerin iyi vakit geçirmesi için her şey düşünülür. Eğer çift isterse düğünde semazen gösterisi yapılabilir. Ayrıca ilahi sanatçıları da oldukça fazla tercih edilen etkinliklerdir. Kuranı Kerim ayetlerini okumak gelen misafirler için oldukça güzel bir etkinliktir. İslami düğünler için kıyafetler de oldukça mühimdir. Evlenecek çift İslami bir düğün istediğinde düğünde giydikleri kıyafetler de bu duruma uygun olmalıdır. Misafirler de düğüne uyum sağlamalıdır.

İslami Düğün Salonu

İslami düğün için bir organizatör ile çalışmaya karar verdiğinizde İslami düğün salonu çiftin ve ailelerin isteklerini karşılayacak şekilde seçilir. Düğün günü misafirlerin nasıl oturma düzeni olacağına yine çift karar verir. Bazı çiftler düğünlerinde haremlik selamlık oturma düzenini tercih ederler. Kadınlar ve erkekler ayrı ayrı ortamlarda düğünde yer almış olurlar. Kadınlar ve erkekler bu şekilde birbirini göremezler.  Haremlik selamlık uygulaması kadınlar ve erkekler aynı ortamdayken ayrı ayrı oturtularak da uygulanabilir. Oturma düzeni için kesin hüküm olmadığı için davetteki düzen çiftlerin isteklerine göre oluşturulur. Bu konuda misafirlerin görüşünü almak da iyi olabilir. Misafirler haremlik selamlık istiyorsa daha uygun olur.

İslami Düğün Nasıl Olmalı?

İslami düğün nasıl olmalı konusunda profesyonel bir organizatör ile çalıştığınızda sizin için her şey daha kolay olur. İslami düğünlerde takı takılması sakıncalı değildir. Takılar yeni evlenecek olan çifte destek amaçlı yapıldığından bizim ülkemizde de gerçekleştirilen bir merasimdir. Takı takılır faka anons yapmak İslami düğünler için tercih edilmez. İslami düğün yapılacağı zaman şarkı değil ilahi tercih edilir. Gelin ve damat salona giriş yapacağı zaman kendi istedikleri bir ilahi eşliğinde girebilirler. Eğer çift ilahi istemezse yalnızca dua ya da salavat ile giriş yapabilirler. Çiftler arasında ilahi tercihi daha çoktur. Düğün boyunca her detay çiftin istediği gibi olur.

İslami Düğün Davetiyesi

İslami düğünlerde tüm düğün boyunca İslami hassasiyetlere özen gösterilir. İslami düğün davetiyesi seçimi için tüm istekler evlenecek çifte bağlıdır. Bununla ilgili bir kural yoktur. Dini düğün yapılacağı zaman tüm organizasyon İslami kurallar çerçevesinde hazırlanır. Bu sebeple klasik bir düğün organizasyonuyla aynı olmaz. İslami düğün için eğlenceli faaliyetler bulunmaz ve şarkı çalınmaz. Organizasyonda dini değerler ön planda olur. Kuranı Kerim dinletilir ve ilahiler okunur. Çeşitli sohbetler yapılır ve çift isterse bir hoca gelerek evlilik ve İslam hakkında konuşmalar yapar. Yemek tercihleri seçilirken dikkat edilir ve tüm menü İslami kurallara uygun olarak hazırlanır. Misafirlerin nasıl oturacağı da yine dikkatle planlanır.

Teklif almak ve bize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 
Hızlı Teklif AlWhatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us.

Get Quick QuoteWrite on WhatsApp

 

Hızlı Teklif Al