+90 (212) 236 76 96
Göçek Yacht Charters

Joy Tekne Organizasyon

+90 (212) 236 76 96   |   0555 616 96 96   |   0532 152 68 96        

TEKNE TURUNDA YAPILABİLECEKLER

Tekne turunda yapılabilecekler denildiği zaman akla onlarca farklı düşünce gelmektedir. Bu düşüncelerden bazıları bir tatil gezisindeki tekne turu olurken bazıları ise bir boğaz tekne turu olabilmektedir. Tekne turları genel olarak gruplar halinde yapılmaktadır. Kalabalık arkadaş grupları ya da aileler tekne turları ile denizin keyfini çıkarmaktadır. Tekne turunda yapılabilecekler arasında ilk olarak sıcak bir yaz tatilinde günübirlik çıkılan tekne turu sayılmaktadır. Kişiler gittikleri tatili tekne turu ile deniz gezintisine çevirmekte ve sıcaktan bunaldıkları zaman da denize girme keyfini sürmektedir.

Teklif almak ve bize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 
Hızlı Teklif AlWhatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us.

Get Quick QuoteWrite on WhatsApp

Özel bir doğum günü kutlaması, bir evlilik teklifi, özel bir akşam yemeği gibi durumlar da tekne turunda yapılabilecekler arasında sayılmaktadır. Yapılacak olan doğum günü ya da evlilik teklifine göre tekneler özel olarak hazırlanmaktadır. Birkaç arkadaşın birlikte birkaç günlük deniz üzerindeki tatilleri de tekne turunda yapılabilecekler arasında sayılmaktadır. Bir otelde ya da yazlıkta kalmak istemeyen kişiler bir tekne kiralayarak tüm tatillerini deniz üzerinde geçirebilmektedir.

Tekne Turunda Ne Giyilir?

Tekne turuna çıkacak kişiler tur boyunca ne giyeceklerini düşünmektedir. Özellikle tatil amaçlı çıkılan tekne turlarında kişiler rahat edebilecekleri ve sıcaktan bunalmayacakları kıyafetleri giymek istemektedir. Tekne turunda yapılabilecekler arasında oldukça fazla seçenek olması tekne turunda giyilecek kıyafetleri de etkilemektedir. Bir evlilik teklifi organizasyonunun teknede yapılması gelecek kişilerin son derece şık gelmelerini gerektirmektedir. Bir akşam yemeği ya da iş yemeği için tekne kiralayan kişiler yine bu organizasyona şık bir şekilde gelmektedir. Tatil için çıkılan bir tekne turunda ise diğer turların aksine insanlar güneşlenmek denize girmek adına mayo giymekte denizden çıktıktan sonra ise üzerlerine tişört tarzı rahat edecekleri kıyafetler giymektedir. 

Bir doğum günü partisini tekne turunda yapılabilecekler içinde en kalabalık tekne turu olarak sayabilmekteyiz. Özellikle gençlerin yaptığı bu tarz organizasyonlar konsept belirleme şeklinde de yapılmaktadır. Bu tarz bir kutlamada ise ne giyileceğine konsepti yapan kişiler karar vermekte ve tüm davetliler ona göre giyinmektedir.

Denizde Tekne Üzerinde Nasıl Vakit Geçirilir?

Tekne turunda yapılabilecekler insan stresini atan ve insana eğlence veren etkinlikler olmaktadır. Deniz sesi, deniz kokusu insana huzur vermektedir. Deniz üzerinde bir teknede yemek yemek bile insanın iştahını açan bir durum olmaktadır. 

Genel olarak kalabalık halde kiralanan turlarda insanların amaçları eğlenmek ve üzerlerindeki iş streslerini, yorgunluklarını, şehir hayatının koşuşturmasını atmak olmaktadır. Bu nedenle genel olarak tekne turunda yapılabilecekler, bu tarz organizasyonlar sesli bir müzik ile gerçekleşmektedir. Müzik ile eğlenen kişiler teknenin ve denizin tadını çıkarmaktadır.  Seçilen tekneye göre ve tekne turuna çıkma amacına göre tekne tarafından sunulan yemekler ve içecekler de tekne üzerinde vakit geçiren insanların vazgeçilmezi olmaktadır. Özellikle tur sırasında denize giren insanların yorgun düşmesi ve acıkması teknenin sunduğu yemeklere duyulan ihtiyacı arttırmaktadır.

Tekne Turunuz İçin Yemek Önerileri

Tekne turunda yapılabilecekler oldukça farklı olsa da genel olarak tekne turu yapacak insanlar yemekli tekneleri tercih etmektedir. Deniz üzerinde geçirilen vaktin insanı acıktırması bu beklentiyi oluşturmaktadır. Özellikle yazlık bölgelerde yapılan tekne turlarının vazgeçilmez ana yemeği balık olsa da yapılacak organizasyona göre tekneler menülerini değiştirmektedir. Ayrıca tekne turuna katılacak olan kişi sayısına göre de yemekler çeşitlenmekte ve artmaktadır. Tekne turlarında yemek yenilebilecek ter yerin tekne içi olması bu duruma organizasyon sahibinin önem vermesini gerektirmektedir. Yemek ihtiyacı karşılanmayan kişiler tekneden memnun ayrılmamakta bu nedenle de yeteri kadar yemek gelenler için hazırlanmaktadır.

Teklif almak ve bize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 
Hızlı Teklif AlWhatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us.

Get Quick QuoteWrite on WhatsApp

 

Hızlı Teklif Al