+90 (212) 236 76 96
Göçek Yacht Charters

Joy Tekne Organizasyon

+90 (212) 236 76 96   |   0555 616 96 96   |   0532 152 68 96        

TEKNEDE İSLAMİ DÜĞÜN NASIL YAPILIR?

Düğünde çiftin girişi ilahiler, salavatlar ve dualar eşliğinde olur. İlahi çalmasını istemiyorsanız yalnızca dualar ve salavatlar ile de giriş yapabilirsiniz. Tekneler düğüne kaç kişinin geleceğine göre farklı boyutlarda olabilir.

Uygun ve gözlerden uzak bir alan belirlendikten sonra tekne demirlenir ve haremlik selamlık uygulaması isteniyorsa teknede düzen buna göre yapılır. Düğün isteğinize göre gündüz ya da akşam gerçekleştirilebilir.

Muhafazakar ailelere uygun olan düğünlerde takı töreni düzenlenmesinde sakınca yoktur fakat isteğe göre anons yapılmayabilir.

Teklif almak ve bize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 
Hızlı Teklif AlWhatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us.

Get Quick QuoteWrite on WhatsApp

İslami Açıdan Düğün Nasıl Olmalı?

İslami düğünlerde açılış Kuranı Kerim okunması ile gerçekleştirilir. Teknede İslami düğün nasıl yapılır konusunda bir hoca getirtilerek evliliğin anlamı ve İslami usuller üzerine konuşma gerçekleştirebilir.

İlahi grubu veya semazenler de İslami düğünlerde oldukça fazla tercih edilen seçeneklerdir. Yemekli ya da yemeksiz olarak düğün tercih edebilirsiniz. Yemekli olacaksa hijyenik koşullara uygun hazırlanır ve yemeklerde kullanılan malzemeler İslami usullere uygun olur.

İslami düğün yapılacağı zaman şarkı çalınmaz ve yalnızca ilahi çalınabilir. Erkekler ve kadınlar için ayrı tuvaletler ve soyunma odaları bulunur. İbadetinizi gerçekleştirebileceğiniz özel alanlar mevcuttur. Tekne gözlerden uzak olacağı için kadınlar kıyafet konusunda sıkıntı yaşamazlar.

İslami Bir Düğün Nasıl Olmalı?

İslami düğünler hem aile üyelerinin hem de çiftin rahat edebileceği ve İslami kurallara uygun şekilde gerçekleştirilir. Teknede İslami düğün nasıl yapılır hususunda dikkat edilmesi gereken kurallar vardır.

Dini kurallara uygun bir düğün gerçekleştirmek hassas bir konu olduğu için mutlaka uzman bir organizatör ile çalışılması gerekir. Düğün için konuda uzman bir organizatör ile anlaştığınızda sizin yerinize her şey düşünülmüş olur ve siz sadece düğününüze odaklanabilirsiniz.

İslami usullere uygun olan bir düğünde alkışlamak uygundur ve eğer şarkı çalınmasını istiyorsanız yine dini usullere uygun olacak parçalardan seçebilirsiniz. Fakat genelde ilahi okunması tercih edilir. Semazen gösterisi tercih ederseniz de 20 dakikalık gösteriler yapılabilir.

İslami Düğün Davetiyeleri

İslami düğünlerde davetiye seçimi çiftin isteğine göre olur. Teknede İslami düğün nasıl yapılır konusunda dikkate alınan tüm hizmetler ilk olarak çift ve çiftin aileleri ile görüşülür.

Düğünde takı merasimi olmasında bir sakınca yoktur. Haremlik selamlık isterseniz erkekler ayrı yerde kadınlar ayrı yerde takı merasimini gerçekleştirirler. Teknede kadınlara yalnızca kadın çalışanlar hizmet eder.

Pasta kesilmesi de yine çiftin istediği pasta seçimi ile gerçekleştirilir. Eğer eğlence istiyorsanız düğün bitiminde erkekler gittikten sonra yalnızca kadınlar kendi aralarında eğlenebilirler ve şarkı çalabilir. Düğün devam ederken dans edilmez ve bu pek iyi karşılanmaz. Düğün boyunca ilahiler okunmaya devam eder.

Teklif almak ve bize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 
Hızlı Teklif AlWhatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us.

Get Quick QuoteWrite on WhatsApp

İslami Düğün Duası

Teknede İslami düğün nasıl yapılır konusunda dikkat edilmesi gereken husus mutlaka Kuranı Kerim okunarak açılması ve dualar okunmasıdır. İsteğe göre çift giriş yaparken de dua okunabilir ve salavat getirilebilir.

Düğünde kesinlikle alkollü içecek sunumu yapılmaz ve tüm yemekler helal olur. Hijyenik kurallara uygun şekilde tüm sunumlar hazırlanır. Düğün süresi organizatör ile hangi saatte anlaştığınıza ve süresine bağlıdır.

Hoca gelirse hem dua okur hem de evliliğin İslami usullere göre nasıl olması gerektiği hakkında konuşma yapar. Düğünde almak istediğiniz hizmetlere göre de fiyat belirlenir. Yemekli ya da yemeksiz olarak tercih yapabilirsiniz. Semazen gösterisi ya da ilahi grubu isterseniz fiyata etki eder.

Faydalı Bağlantılar:

İslami Tekne Organizasyonu
İslami Düğünler
Muhafazakar Tekne Turu
İslami Tekne Organizasyonu
İslami Tekne Turu Organizasyonu

 

Hızlı Teklif Al