+90 (212) 236 76 96
Göçek Yacht Charters

Joy Tekne Organizasyon

+90 (212) 236 76 96   |   0555 616 96 96   |   0532 152 68 96        

TEKNEDE İSLAMİ ŞARTLARA UYGUN DÜĞÜN NASIL YAPILIR?

Tekne organizasyonlarına yönelik araştırılan konulardan biri de teknede İslami şartlara uygun düğün nasıl yapılır sorgulamasıdır. Bu sorgulama kapsamında İslami düğün konseptini anlaşılır şekilde özetlemek gerekir. Öncelikle düğün konsepti olarak evlenecek çiftlerin girişi beraberinde ilahi, salavat ve dualar okunduğu görülmektedir. Duygulandırıcı anlar beraberinde konsepte uygun tüm uyarlamalar yapılabilmektedir. İlahi istemeyen kişiler sadece dua ve salavatlarla giriş yapabilme seçeneğini de kullanır. Bu kısım tamamen düğün çiftinin seçimine kalmıştır. Tekne seçimi ise düğünün kaç kişilik organizasyon olmasıyla bağdaşan bir konudur. Bu yüzden tekne seçeneği değişkendir. Çünkü her teknenin skala büyüklüğü ve boyutları farklıdır. 

Bilgi ve rezervasyon: 

Hızlı Teklif AlWhatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us: 

Get Quick QuoteWrite on WhatsApp

Herkesin hazır konuma gelmesinden sonra tekne demirlenmektedir. Kişilerin arasında haremlik bir algı mevcut ise konumlandırma buna göre yapılmaktadır. Düğün zamanı çiftin isteği üzerine günün belirli saatlerinde yapılmaktadır. Yani gündür ve akşam seçeneklerinden biri olabilir. Muhafazakâr aile yapısına sahip kişiler için takı törenlerinde anons şekli kapalı tutulabilmektedir. Fakat anons edilmesinde sakınca görmeyenler için konsept içine eklenebilmektedir. 

İslami Düğün Nasıl Olmalı?

İslami düğün nasıl olmalı araştırması aslında bilinmeyen veya yanlış bilinen durumlara açıklık getirme amaçlı sorgulanmaktadır. İslami düğünler Kuran-ı Kerim okunarak yapılmaktadır. Teknede İslami düğün yapılacak ise tekneye hoca getirilmesi ile genel evlilik prosedür işlemleri uygulanmaktadır. İslami düğünlerde semazen gösterisi çok talep görür. Aynı zamanda uygunluğu açısından çok tercih edilmektedir. Aynı şekilde ilahi grubu da konsepte eklenebilir. Aynı anda iki grupta eklenebilir. Bu durumda çiftin seçimine bağlıdır. Yemekli düğün olacaksa hijyenik ve taze olmasına dikkat edilmektedir. Yemeklerin hazırlanacağı malzemeler ise İslami şartlara uygun olması gerekir. İslami düğünlerde şarkı çalınmadığı bilinmektedir. Bu yüzden parti havasında bir konsept beklememelisiniz. 

İslami Tekne Düğünü 

İslami tekne düğünü konseptinde üst başlıkta belirtilen semazen ve ilahi gösterileri yapılabilmektedir. Fakat şarkı çalınmadığı için eksiklik hissedilmemesi adına ekstra dua paylaşımları da olabilir. Fakat semazen gösterisi ortalama 20 dakika sürdüğünden sürecin ilk çeyreğini kapsıyor denilebilir. Takı törenini de hesaba katınca yaklaşık 1 saat 30 dakika gibi sürecin tamamlandığı bilinir. Bu yüzden ortalama 2 saat 30 dakika süren İslami düğünler için tekne ortamı oldukça muazzam seçenek diyebiliriz. Kadınların rahat edeceği ortam olması ve gözlerden uzak mekan özelliği sunması ailelerin rahat davranabilmesini de sağlamaktadır. 

Teknede İslami Düğün Fiyatları 

Teknede İslami düğün fiyatları gelecek konuk sayısına, dekorasyona, yemekli olmasına ve yemek seçeneğine bağlı değişmektedir. Organizasyon firmaları bu konuda kampanya türünde reklamlarda yapabilir. Fakat ortalama maliyetlerin belirlenip ona göre hesaplama yapıldığı bilinmektedir. Genel olarak tekne düğünleri konsepte ve kişi sayısına göre değişkenlik sunduğundan net fiyat belirtilmesi her açıdan yanlış olur. Bu yüzden en doğru bilgiye ulaşmak adına mutlaka organizasyon firmasıyla iletişime geçmeniz gereklidir. 

Teknede Düğün Nasıl Olur?

Teknede düğün nasıl olur sorgulamasına yönelik öncelikli olan konunun konsept ve çiftlerin seçimiyle öne çıktığını unutmamalısınız. Genel olarak İslami şartlara uygun düğün konusunun alt kategorisinde öne çıkan bu konu birçok yönden değerlendirilmektedir. Sade bir konsept seçilerek şık ve oldukça beğeni toplayan düğün yapmanız mümkündür. Ağır işlemelerin hâkimiyet kurduğu ama aynı zamanda İslami şartları barındıran düğün konsepti de yapmanız mümkündür. İslami koşullara uygunluk sağlayan her konseptinin uyarlanabilmesi tekne organizasyonları için mümkündür. Ayrıca gözlerden ırak bir mekân farkı oluşturması yönünden cezbedici seçenek olduğunu unutmayın. 

Bilgi ve rezervasyon: 

Hızlı Teklif AlWhatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us: 

Get Quick QuoteWrite on WhatsApp

Sadece açık insanlara yönelik değil aynı zamanda İslamiyete ve Müslümanlığa uygun konseptlerde düzenlendiği için tekne düğün organizasyonları 2023 ve sonraki yılların en önemli düğün trendi diyebiliriz. Fiyat karşılaştırması yapan kişiler içinse salon düğünlerine göre çok daha uygun olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü salon düğünlerinde sunulmayan alternatiflerin ve konseptlerin tamamı tekne düğün organizasyonu eşliğinde eksiksiz ve profesyonel bir organizatörün ekibiyle sunulmaktadır. 

Faydalı Bağlantılar:

2023 Yaz Düğün Trendleri
Boğazda Nikah Nasıl Yapılır?

 

Hızlı Teklif Al