+90 (212) 236 76 96
Göçek Yacht Charters

Joy Tekne Organizasyon

+90 (212) 236 76 96   |   0555 616 96 96   |   0532 152 68 96        

TEKNEDE İFTAR MENÜSÜ 2022

 

7 NİSAN'DAN İTİBAREN HERGÜN KESİN KALKIŞLI TEKNEDE İFTAR YEMEĞİ

TEKNEMİZ 3 KATLI LOCALI VE MERKEZİ ISITMA SİSTEMİ MEVCUTTUR. 

TEKNE KALKIŞ YERİ:
KABATAŞ 18:45 (KABATAŞ İSKELESİ TÜRK PETROLLERİ ARKASI DENTUR İSKELESİ YANI)
ÜSKÜDAR 19:00 (ŞEHİR HATLARI HALİÇ VAPUR İSKELESİ)
Rezervasyon: 0543  627 07 79 - 78

Program içeriği
Canlı Müzik Fasıl Ekibi,
Sema Gösterisi,
Boğaz Gezisi
Yarım Saatlik Arnavutköy sahilde Camii molası
Kişi başı iftar menüsü,
Sınırsız Çay ve Meşrubat

Misafirlerimiz için teknede extra olarak Osmanlı Macunu ve Pamuk Şeker Hizmeti verilmektedir.

 Bilgi ve Rezervason 

Hızlı Teklif AlWhatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us.

Get Quick QuoteWrite on WhatsApp

 

Teknede iftar kalkış saatleri

Joy Tekne Organizasyon ile iftar organizasyonunda Kabataş’tan ilk kalkış 18:45 itibariyle yapılıyor. Petrol Ofisi’nin hemen arkasında Kızkulesi İskelesi’nden yapılan kalkıştan sonraki durak ise Üsküdar Marmaray Giriş Kapısı’nın Karşısı’ndaki Şehir Hatları Vapur İskelesi. Böylece 19:00 itibariyle Anadolu Yakası’ndaki konuklarımızı da alıyor ve devam ediyoruz. 

Teknede iftar menüsü

İftariye tabağı

 •  Ramazan Pidesi,
  Beyaz Ekmek,
  Siyah zeytin,
  yeşil zeytin,
  kuru kayısı,
  hurma,
  vişne reçeli,
  kayısı reçeli,
  domates ve salatalık.

Günün çorbası

 • Mercimek çorbası

Ara sıcak

 • Paçanga böreği

Zeytinyağlılar

 • Yaprak sarma
 • Nar ekşili taze kısır

Ana yemek

 • Kasap köfte baharatlı tavuk, yanında pirinç pilavı ve patates püresi

Meyve ve tatlılar

 • Mevsim meyvesi ve yanında hindistan cevizli kemalpaşa tatlısı

İçecekler

 • Su, sınırsız çay, kola, fanta, meyve suları ve soda

 

Teknede iftar menüsü kapsamında standart şekilde belirtilen zengin menüsü yıllardır popülerleşmiş yemek kültürünü de yansıtmaktadır. Çoğu zaman bilindik sofra kültürüne farklılık getirmek için tekne turlarında sunulan lezzetlerin farklı şekilde hazırlanabildiği de bilinmektedir. Önceden rezervasyon şeklinde yapılan hazırlıkların müşteri talebi doğrultusunda menüsünün değiştirilme imkânı bulunmaktadır. Özellikle klişeleşmiş yemek lezzetlerini bir araya getiren restoranların aksine yemek değişikliği yapılabilmesi ve ramazan ayı boyunca bu özelliğin sunulması hummalı ve titiz çalışmalar gerektirmektedir. Kaliteli alt ekip beraberinde sunulan hizmetlerin eksiksiz yapılabilmesini sağlayan kontrollü bir düzen bulunduğu bilinmektedir. Çünkü yüzer restoranlarda eksiksiz ürün hizmeti sunulması açısından gün içinde detaylı her çalışmaya dikkat edildiği bilinmektedir. Misafirlerin her durumda konfordan yaralanabilmesi bu titizliğe ve ayrıntılara dikkat edilmektedir.

Teknede iftar menüsü kapsamında standart olarak belirtilen menü zengin içeriklerle öne çıkmaktadır. Menünüzü değiştirme imkânının yanı sıra çoğu zaman beğenilen lezzetlerde seçildiği için birçok yer aynı menü üzerinden davet vermektedir. Katılım beraberinde semazen, ilahi grubu ve canlı ney şöleni ile gerçek ramazanın havası boğazın güzelliğiyle birleştirilir. Türkiye için özel bir şehir olarak kabul edilen İstanbul açısından bu katkıları öne çıkıyor olması ayrıcalıklı şehirde bulunduğunuzu da gösterir. Beraberinde de boğaz manzarasında keyifli yemek yemenin de tadını sunmaktadır. Fiyat kapsamında rezervasyon sürecinde gelecek misafirlere gelecek kişi ve menü seçimine göre fiyat verilir. Bu doğrultuda yapılan anlaşmanız önceden ayarlanmış olup eksiksiz olarak sunulacaktır.

Özel Teknelerle Sunulan İftar Menüsü

Teknede iftar menüsü açısından belirtilmesi gereken diğer durumun özel teknelerle sunulduğu şeklindedir. Özel teknelerin personel donanımı beraberinde katılım sayısına göre sunulan aktivitelerin ramazanın ambiyansını çok iyi yansıttığı bilinmektedir. Duygularınızın kabarmasını sağlayan tasavvuf müzikleri sağlığınıza da iyi gelen bir şeydir. Hatta psikolojik açıdan da etkisinde kalacağınız tekne iftarı sayesinde unutulmaz bir iftar akşamı geçirmeniz mümkündür. Sevdiklerinizle aranızda konuşacağınız bu yemek sonrası her sene tekrarını isteyeceğiniz atmosfer için gün sayacağınıza emin olabilirsiniz. Çünkü bu tekneler özel tekne çeşitleri olup boğaz turu beraberinde muhteşem ramazan keyfi yaşatmakta ve efsane lezzetler sunmaktadır.

Teknede İftar İmkânı

Teknede iftar menüsü şeklinde karşınıza çıkan sofraların etkisinde kalmanız mümkündür. Birçok şirket ve işletmenin genel olarak her ramazan personeline verdiği yemek daveti şeklinde bilinen bu sofralar her açıdan tatmin edicidir. Doyurucu lezzetlerin yanı sıra ruhunuzun gıdası olan ilahi ve tasavvufu da sunabilmektedir. Bu yüzden pek çok dernek ve vakfın her sene düzenlediği yemek hizmeti şeklinde biliniyor. Bunun yanı sıra insanlar bu organizasyondan memnun ayrılıyor. Henüz gitmemiş olanlar için küçük bir araştırma beraberinde teknede iftar yazılarak inceleme yapılması bile mevcut konforun farkına varmanızı sağlayacaktır.

Teknede iftar menüsü kapsamında belirtilen lezzetler başlangıç şeklinde belirtilen tatlar olarak orucun açılış anından tatlı çeşidi ile bitiriliş zamanına kadar net bir şekilde belirtilmektedir. Fakat bu liste tek kişilik şeklinde belirtilen fiyat listesidir. Genellikle toplu gruplar halinde katılabileceğiniz yemeğe en az 20 en çok 500 kişi ile katılım sağlamanız mümkündür. Yılın belli tarihleri arasına denk gelen ramazan atmosferini boğaz turu yaparak yaşamak daha önce tatmadığınız bir güzelliktir. Ruhunuzda ve damağınızda olumlu tatlar bırakacak ramazan akşamı ufkunuzu da genişletecektir. Monotonluktan kurtulacağınız katılımların özel teknelerde istenilen menü listesi ile yapılabildiği bilinmektedir. Bu yüzden tekne ortamında yemek yemenin verdiği hazzı ramazanla birlikte iki katına çıkarıyor desek ortam için doğru söz etmiş oluruz. 

 

Hızlı Teklif Al