+90 (212) 236 76 96
Göçek Yacht Charters

Joy Tekne Organizasyon

+90 (212) 236 76 96   |   0555 616 96 96   |   0532 152 68 96        

KİLİSE SÜSLEME TRENDLERİ: BU SEZON NE MODA?

Evlilik birliği temelden sağlam olmalıdır. Genel bakımdan düğün konseptleri bu konudaki önemli detaylardan biridir. Ancak Türk kültür ve geleneklerine göre çok farklı bir atmosfer içeren Hristiyan düğünlerinin ayrıcalık ve özelleştirilebilir durumlar içerdiğini belirtmek gerekiyor. Genel bakımdan konuyla ilişkili olarak öne çıkan durumlar arasında kilise süsleme trendleri ve bu sezon ne moda sorgulamaları dikkat çekmektedir. Kilise süsleme trendleri arasında öncelikle düğün günü seçim zamanı önemli yer tutaktadır. Fakat altın tonlarında düzenlenmiş olan kiliselerde beyaz çiçek kullanımı, beyaz mumlar, beyaz havlular önemli bir tercihtir.

Teklif almak ve bize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 
Whatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us.
Write on WhatsApp

Tercihlerin benliğinizi etkiliyor olması nedeniyle noel zamanlarından sonrası koyu kırmızı tonlar, baskın olmayan soft mavi tonları, gri veya krem rengine dönük olan iç açıcı tonlarında tercih edildiği bilinmektedir. peki bu sezon ne moda sorgulamasının cevabı ise 2023 yılı trendleriyle eşlik edici bir profil oluşturmuştur. Buna göre 2023 yılının en moda kilise düğün geleneğinde süsleme çeşitleri arasında mumlar, şamdanlıklar, göze batmayan çiçekler ve hazırlanış şekilleri önemli detaylardandır. Işıklı ürünler ve uygun takıların haçsız oluşu da ayrı bir durumdur. Fakat gelin ve damatlara hediye edilmesi gereken şeylere bakılması gerekir.

 width=

Kiliseyi Süsleme Açısından En Uygun Renk Tonları

Kiliseyi süsleme açısından en uygun renk tonları arasında beyaza dönük renklerin öne çıktığı gerçektir. Ancak sarı, mavi, koyu kırmızı, soft renkler, pastel tonların uyumlu şekli de dikkat çekmektedir. Bu durum kilise düğün organizasyonu yapan firmanın önerileriyle de özdeşleşecektir. Çünkü konuyla ilgili yetkili bilgilere sahip olan adres yetkili organizasyon firmasıdır. Buna uygun olarak seçim yapmak işinizi kolaylaştır. Asla ve asla önerilmeyen şeyler ise çok uçuk süsleme şekilleridir. Abartılı çiçek süslemeleri ya da boğucu etki oluşturan sim ve pul detaylarının olmadığını söylemeliyiz. Makul ve sade veya zarif modellerle süslenmesi gerektiği biliniyor olup en modernize şekliyle yılın trendi yine geleneği bozmuyor diyebiliriz.

Kilisede Ne Zaman Düğün Yapılmalı?

Kilise düğünlerinin istenilen her zaman içinde mümkün olmadığını bilmeniz gerekiyor. Daha doğru ifadesi ise kilise törenlerinin Hristiyan âlemi açısından uygun dönem içinde yapılması gerekliliğidir. Bu durumda sorgulanan genel soru ise kilisede ne zaman düğün yapılmalı sorusudur. Soruya yönelik cevaplar ise aşağıdaki maddelemede belirtilir.

  • Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü yapılması

  • Noel zamanlarının haricinde ve kutsal inanış için kilise ritüellerinin zamanlaması dışında

  • Oruç tutulan günlerin dışında yapılması

  • Paskalya bayramı sonrasında

Kilise Evlilikleri İçin Gerekli İhtiyaçlar

Hristiyanlar için kilisede evlenmenin gerçekten çok önemli olduğu bilinir. Fakat kilisede yapılacak törenler için bazı gerekliliklerin hem ihtiyaç hem de uygun süsleme konseptleri açısından değerlendirildiğini biliyoruz. Genel olarak kilise evlilikleri için gerekli ihtiyaçlar ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

  • Çiftler için alyans alınmış olması

  • Tanrı’nın annesine ait Kazan simgesi ve İsa’nın Mesih simgesi (İkon simgeleri)

  • Düğün günü verilecek olan mumların özenle seçilmesi ( Mumların özelliği ise evlilikleri boyunca büyük tartışmalar veya konular oluştuğunda yakacak olmalarıdır. Bu yüzden uzun mum seçimi önemlidir.)

  • Haç alınması, vaftizlenmesi (Haçların vaftiz edilmemiş durumunda kilisedeki rahip tarafından kutsanması)

  • Düğün ritüellerinin olmazsa olmazı olan havluların gelin ve damadın ellerine sarılması

  • Düğün kıyafetleri

Teklif almak ve bize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 
Whatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us.
Write on WhatsApp

Kilise Düğününde Gelinlik Giymek Şart Mı?

Kilise düğünleriyle ilgili sorulan veya araştırılan pek çok konu vardır. Onlardan biri de kilise düğününde gelinlik giymek şart mı sorusudur. Genel bakımdan düğün ritüeline uygun kıyafet seçimi önemlidir. Ancak gelinlik giyilmesi şartı yoktur. Rahat kıyafet seçimi yapılması gerektiği gibi evlilik birliğinde ciddiyet içermesi de önemli bir detaydır. Klasik ve soft tonlardaki elbiseler gelinler için uygundur. Diğer ayrıntı ise gelinin ayakkabıları olacaktır. Stilletto seçimi yapmamak uygun olur. Çünkü papazın nikâhı kıyması esnasında gelin ve damadın ortalama 1 saate yakın ayakta durması gerekir.

Faydalı Bağlantılar:

Kilise Düğünü İçin En İyi Çiçekler ve Süsleme Örnekleri

Kilise Süslemeleriyle İlgili Yanlış Bilinenler

 

Hızlı Teklif Al