+90 (212) 236 76 96
Göçek Yacht Charters

Joy Tekne Organizasyon

+90 (212) 236 76 96   |   0555 616 96 96   |   0532 152 68 96        

KİLİSE DÜĞÜNÜ SÜSLEME BÜTÇESİ NASIL BELİRLENİR?

Düğün törenleri evliliğin ilk adımı ve simgesi olurken çeşitli konuların her zaman tartışmaya açık olduğu da görülmektedir. Ancak Hristiyanlığı sembolize eden kilise düğünlerinde dikkat edilmesi gereken ayrıntılar yıllardan beri aynıdır. Değişen durumlar içinde tören alanının süslenmesi öne çıkan bir konudur. Buna yönelik araştırılan başlıca konular arasında kilise düğünü süsleme bütçesi nasıl belirlenir sorgulaması önem kazanmıştır. Kilise düğünün bütçesi tek başınıza bir şeyleri yapmaya kalktığınızda veya her gerekli ihtiyacı tek tek karşıladığınızda fazla bir bütçe oluşabilir. Ancak yetkili firma ile iletişime geçmeniz durumunda bütçe hesaplaması daha düşük olacak ve rahat bir şekilde kilise konseptini uyarlamış olacaksınız.

Teklif almak ve bize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 
Whatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us.
Write on WhatsApp

Kilise düğünü süsleme bütçesi nasıl belirlenir sorgulamasına ilişkin olarak farklı detayların hesaplanmasında tören yapılacak yerdeki ihtiyaçlar ve kişisel isteklerde değiştirebilmektedir. Törene katılacak olan konuklara dağıtılacak ürünler, kiliseye yapılacak olan bağış miktarı ya da gelin ve damat için önemli olan detaylarda fark yaratabilmektedir. Bunun haricinde kilisede bir yemek düzeni düşünmemelisiniz. Bu yüzden çok yüksek bir meblağ tutulmayacağını belirtebiliriz. Ancak sabahtan öğleye saatlerine ve belirli gün ve zamanlarda yapılan törenler için yetkili konsept firmasıyla iletişime geçmenizin akıllıca tercihler yapmanıza neden olacağınız söyleyebiliriz.

 width=

Kilise Düğünü Süsleme Kriterleri

Kilise düğünü süsleme kriterleri kapsamında dikkate alınacak konular çeşitli detaylardır. Örnek verecek olursak; gelin ve damadın tutacağı mumlar veya kullanacağı havluların renkleri bile ayrı bir önem taşır. Bu durum süsleme kriterleriyle de ilgili olup aşağıdaki maddelemelerin siz okuyucularımıza faydalı olacağını düşünmekteyiz.

 • Beyaz mum seçimi ve mumların gelinlik tülleriyle süslenmiş olması

 • Çiçeklerin seçimlerinde renklerin beyaz ve soft tonlar olması

 • Sade tasarımlara önem verilmesi, ilgi çekici şatafatlı süslemelerden kaçınılması

 • Haç bulundurulması

 • Oturulan alanların süslenmesinde gelin ve damadın sevdiği renk tonu ve kilisede yapılacak düğün günü zamanına uygun tonlar seçilmesi

Kilisede Evlenecek Çiftlere Neler Hediye Edilebilir?

Kilisede evlenecek çiftlere neler hediye edilebilir sorgulaması aslında davetlilerin araştırdığı bir soru olsa da gelin ve damada ya da yakınlarına da sorulan sorulardandır. Ayrıca kilisede yapılacak bir törene göre uygun olan şeylerin seçilmesi de önemli bir detaydır. Sorgulanan soruya göre bir cevap belirtecek olduğumuzda kilisede evlenecek çiftlere hediye edilecekler aşağıdaki gibi sıralanır.

 • Gelin ve damada sofra gümüşleri verilmesi

 • Gelin ve damada uygun altın hediye edilmesi

 • Hediyelik altın ya da gümüş zincir verilmesi (Zincirlerin haçsız olması)

 • Değerli metallerle yapılmış olan şamdanlıkların hediye edilmesi

 • Soft ve kilisedeki törene uygun çiçekler verilmesi

Kilise Düğününe Hazırlık Öncesi

Kilise düğününe hazırlık öncesi önemli detayların önceden yapılması demektir. Genel düzen oluşturma ve kilisedeki düğün töreninde bir sorunla karşılaşmamak için hazırlık öncesinde aylar öncesi kilise ziyareti yapılması mantıklı olacaktır. Bu konuda yetkili firmanın genel kilise konseptleri veya kilisede ihtiyaç duyacağınız konularla ilgili bilgi veriyor olması da mantıklıdır. Ancak hazırlık öncesinde giysi seçimleri, itiraf ayinleri, komünyon zamanı, düğün günü seçimleriyle ilgili bilgi alma, yapılacak bağış detayı gibi pek çok konuya ilişkin en doğru bilgileri almanız mümkün olur.

Teklif almak ve bize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 
Whatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us.
Write on WhatsApp

Kilisedeki Törenin Zamanlamasına Dikkat Edilmesi

Kilisedeki törenin zamanlamasına dikkat edilmesi önemli bir konudur. Çünkü birçok detayla ilgili bilgi almış olacak ve rahat bir konsept eşliğinde töreninizi tamamlamış olacaksınız. Eksik olan küçük detayları kilise büfesinden satın almanız mümkündür. Ancak göze batacak şeylerde töreninizden hiç zevk almayabilirsiniz. Kilisede düğün töreni yapılmayacak zamanlar ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

 • Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri

 • Hristiyanların oruç tutuğu günler

 • Paskalya bayramı zamanı

 • Noel zamanları

 • Kilisenin tatil olduğu günler

Bilgilere göre zaman seçimi de ayrı bir önem kazanmıştır. Bu yüzde kilisedeki düğün töreninde konsept belirlenirken zamanlamaya uygun konseptlere ağırlık vermeniz gerekir. Konuyla ilgili bilgi alacağınız yer yetkili konsept hazırlayıcı firmadır.


Faydalı Bağlantılar:

Kilise Süslemeleriyle İlgili Yanlış Bilinenler
Kilise Düğünü İçin En İyi Çiçekler ve Süsleme Örnekleri
Kilise Düğünü İçin En İyi Aydınlatma ve Dekorasyon Fikirleri

 

Hızlı Teklif Al