+90 (212) 236 76 96
Göçek Yacht Charters

Joy Tekne Organizasyon

+90 (212) 236 76 96   |   0555 616 96 96   |   0532 152 68 96        

KİLİSE DÜĞÜNÜ İÇİN EN İYİ AYDINLATMA VE DEKORASYON FİKİRLERİ

 

Herhangi bir alanla ilgili olarak bile günümüzde çok değişken koşullar ve dekorasyon fikirleri hüküm sürerken düğün konseptleriyle ilgili olarak bu konu çok daha farklı özdeşleşmektedir. İnsanların düğün alanlarına yönelik bakış açısını farklı hale dönüştüren mimari ve akustik tasarımlar birçok alanda ön planda tutulmaktadır. Fakat bunu düğün çeşitleri açısından incelediğimizde kilise düğünü için en iyi aydınlatma ve dekorasyon fikirleri konusunun çokça ilgi gördüğünü söylemeliyiz. Sebebi ise ortamın atmosferini doğrudan etkilemesi ve süsleme şekline uyum sağlamasıyla ilişkilidir. kili ortamında bulunan ritüel kaynaklarına yönelik yapılan çevresel düzenlenme ilk olarak aydınlatma konusuyla öne çıkar. Aydınlatıcı renk tonu ışık saçan ürünler bu alanda çok kullanılır. Çünkü karanlık bir ortam soğuk ve ürkütücüdür. Bu yüzden sıcaklığı hissettirecek aydınlatma modelleri kullanılır ve ışık tonu da ona göre seçilmektedir.

Teklif almak ve bize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 
Whatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us.
Write on WhatsApp

Kilise düğünü için en iyi aydınlatma ve dekorasyon fikirleri özel aydınlatma konseptleri çok fazla ilgi görmektedir. Kişiselleştirilebilen dekorasyon şekli gelin ve damadın istediği süsleme ve dekorasyon şekline uyum sağlayabilmektedir. İç aydınlatma beraberinde mumların dekoru, gelin ve damadın nikâh kıyılırken bekleyeceği alan gibi konular önemle incelenir. Ayrıca katılan her konuğun çiftleri net bir şekilde görebilmesi adına aydınlatma ışığına önem verildiği bilinir. Diğer yandan geçiş alanında kırmızı veya mavi hali kullanımının yanı sıra altın renk tonunda süsleme detayları da dekor alanını oldukça hoş hale getirebilmektedir.

 width=

Kilise Aydınlatma Fikirleri

Giriş alanlarında kullanılan şamdanlıklar, uzun mumlar, askılı avizeler ve loş ışık veren avize seçenekleri de kilise aydınlatma fikirleri arasında yer almaktadır. Geçmiş yıllarda beyaz ışık kullanılmış konseptlerde öne çıkmıştır. Ancak seçim gereği gelin ve damadın talebi beraberinde dekor düzeni yapıldığından sarı ışık renk tonu daha cazip geldiği bilinmektedir.

Kilise Düğünü İçin Farklı Dekorasyonlar

Kilise düğünü için farklı dekorasyonlar arasında çiçekli tema girişleri, halılar, mumlar, süslenmiş oturma alanları veya masalsı bir alan öne çıkanlar arasındadır. Her insan düğününün unutulmamasını isterken rüya gibi olsun ve dilden dile dolaşsın kısmını da ister. Çünkü beğenilme arzusu her şeyin üzerine çıkabilen bir istektir. Her haliyle beğeni toplayan farklı dekorasyonlar hakkında bilgi edinmek için kilise düğünleri organizasyonlarını yapan firma ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Kilise Süsleme Trendi

Süsleme sanatının veya trend modellerin en baskın ve yoğun şekilde gözlemlendiği alanlardan biri de kiliselerdir. Çünkü özendiren bir hava oluşturduğu gibi ambiyansı doğrudan etkilemektedir. Katılan davetlilerin veya gelin ve damadın mevcut konudaki ciddiyetini de arttırıp destekleyen dekorasyon çalışmalarıdır. Kilise süsleme trendi veya trendleri arasında sayılabilecek olanlar aşağıdaki gibi sıralanır.

  • Kilisede bulunacak eserlerin uzunlamasına olması

  • Sade tasarımların kullanılması

  • Zengin süsleme fikirleriyle elde edilen dekorlara önem verilmesi

  • Ruhani hava oluşturması açısından ışık huzmeleri veren dekoratif ürünler

Genel bakımdan kilise süsleme trendi her insan için farklı metotlar veya konularla ilişkili olarak değişebilmektedir. Her çeşit süs kullanılabilmesi mümkündür. Ancak düğün açısından süslemelerin daha önem kazandığını da belirtmek gerekiyor. Çünkü parti havası oluşturulmayacaktır. Aksine daha etkileyici bir alanda güzel bir katılım amaçlı bu fikirlerin önemsendiği bilinir. Hristiyan âlemi açısından da değer yargılarına uyum sağlayan süsleme seçenekleri öne çıkmaktadır.

Teklif almak ve bize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 
Whatsapp'dan Yazın

You can use the links below to get a quote and contact us.
Write on WhatsApp

Gotik Mimari ve Kilise Düğünü

Gotik mimari ve kilise düğünü arasında nasıl bir ilişki olabilir şeklinde sorgulayanlardan biriyseniz kısaca cevaplayım. Gotik mimarisi doğrudan Hristiyan âlemiyle ilişkili olan dekoratif bilgileri öne çıkarır. Kilise düzenine en uygun dekoratif düzenleme açısından da yardımcı olan bir alternatiftir. Kilisede yapılan düğünlerde kullanılan uzun mumlar, uzun şamdanlıklar veya dekoratif aydınlatmaların uzunca oluşu bile gotik mimarisiyle ilgilidir. Ayrıca en beğenilen tasarımlar öne çıkmasına da yardımcı olmuştur. Uzmanlık edinmiş organizasyon firması ile iletişime geçmeniz unutulmaz dekorasyon yapmanızı sağlayacaktır.

Faydalı Bağlantılar:

Kilise Düğünü İçin En İyi Çiçekler ve Süsleme Örnekleri

Kilise Süslemeleriyle İlgili Yanlış Bilinenler

Kilise Düğünü En İyi Süsleme Fikirleri

 

Hızlı Teklif Al